Ako to funguje

Ponuky v databáze sú určené pre stážistov z našich 12 členských škôl, ktorí sú na Erasmus+ stáž prihlásení, teda zúčastnili sa výberového konania. Ak patríš do tejto skupiny, určite sme spolu už v mailovom kontakte. Ak na stáž prihlásený/á nie si, ponuky v databáze, žiaľ, nie sú v tejto chvíli určené pre teba.

Prihlásim sa na pozíciu, čo sa deje potom?

V prvom kroku podľa tvojho CV a motivačného listu posúdime, či si na pozíciu vhodný/á kandidát/ka (inými slovami, či spĺňaš požiadavky uvedené v popise pozície) a až potom tvoje podklady prepošleme priamo do firmy/organizácie. Prihlášky sa snažíme posielať  do organizácii v určitých časových cykloch, keď už máme zozbieraných viacero kandidátov, preto buď, prosím, trpezlivý/á, ak po niekoľkých dňoch ešte nemáš žiadnu reakciu. Ak si sa prihlásil/a na viacero pozícii, predpokladáme, že o všetky máš rovnako seriózny záujem. Tvoje podklady postupne prepošleme na pozíciu/e, na ktoré sa podľa nášho uváženia hodíš najviac a zároveň počet uchádzačov pre tieto pozície ešte nie je naplnený (to v praxi znamená, že nemusíme tvoje podklady automaticky poslať na všetky pozície). Po tomto procese ťa určite budeme kontaktovať (buď my alebo priamo firma), či už bude odpoveď pozitívna alebo negatívna. Chceme ťa len upozorniť, že niekedy môže byť celý proces trochu zdĺhavejší a kým dostaneš nejakú odpoveď, môže to trvať aj mesiac, preto ťa prosíme o pochopenie 😉

 

Ďalšie databázy

Pokiaľ sa ti nepozdáva žiadna z našich priamych ponúk alebo sa ti s oslovovaním firiem nedarí, existuje tiež možnosť hľadať stáž na rôznych špecializovaných portáloch, ktoré ti hľadanie prijímajúcej organizácie môžu uľahčiť. Určite ti však odporúčame pozorne si preštudovať všetky podmienky, existuje množstvo agentúr, ktoré si za sprostredkovanie stáže môžu pýtať poplatok.

Medzi najvyužívanejšie portály s databázami stáží patria:

Ďalšie odkazy na menšie portály:

Ak hľadáš stáž v konkrétnej krajine, odporúčame zadať do vyhľadávača placement krajina alebo internship krajina, čo ťa pravdepodobne odkáže na agentúry, ktoré ti môžu sprostredkovať stáž v danej krajine. Mnohé z nich si však za svoje služby si pýtajú poplatok.