Ako to funguje

Ponuky na portáli Solidintern sú určené pre stážistov z našich 12 členských škôl, ktorí sú na Erasmus+ stáž prihlásení, teda zúčastnili sa výberového konania. Ak patríš do tejto skupiny, určite sme spolu už v mailovom kontakte.

Prihlásim sa na pozíciu, čo sa deje potom?

Na pozície sa hlásite priamo po kliknutí na tlačítko “apply for the position” Organizácii napíšte krátku správu a pripojte CV, prípadne motivačný list. Pripomíname, že prihlásiť sa na pozíciu môžete len vtedy, keď máte vyplnený kompletný profil. Taktiež treba mať vyplnené aj search criteria, pretože nie všetky ponuky môžu byť zverejnené na portály a takto vám môže na email prísť priamo ponuka, o ktorú máte záujem. Po prihlásení sa na pozíciu, organizácia by sa vám mala ozvať do 24 hodín a dohodnúť si už s vami ďalší postup. Keď vás organizácia prijme, ozvite sa nám emailom a my vám pošleme Learning agreement s inštrukciami. Veľa šťastia!

Ďalšie databázy

Pokiaľ sa ti nepozdáva žiadna z našich priamych ponúk alebo sa ti s oslovovaním firiem nedarí, existuje tiež možnosť hľadať stáž na rôznych špecializovaných portáloch, ktoré ti hľadanie prijímajúcej organizácie môžu uľahčiť. Určite ti však odporúčame pozorne si preštudovať všetky podmienky, existuje množstvo agentúr, ktoré si za sprostredkovanie stáže môžu pýtať poplatok.

Medzi najvyužívanejšie portály s databázami stáží patria:

Ďalšie odkazy na menšie portály:

Ak hľadáš stáž v konkrétnej krajine, odporúčame zadať do vyhľadávača placement krajina alebo internship krajina, čo ťa pravdepodobne odkáže na agentúry, ktoré ti môžu sprostredkovať stáž v danej krajine. Mnohé z nich si však za svoje služby si pýtajú poplatok.